התחילו בחדר אחד

התחילו בקטן, כלומר, הימנעו מניסיון לעצב את כל הבית במקביל. תחת זאת, התמקדו בחדר אחד בלבד.

אלמנטים בודדים

עיצוב הבית לא חייב לכלול בהכרח חלוקה מחודשת של החלל, שבירת קירות והחלפת ריצוף. את המטבח, למשל, ניתן לעצב על ידי החלפת ידיות במגירות, החלפת דלתות הארונות והוספת אלמנטים דקורטיביים על הקירות.

ערבו את כל דיירי הבית

גם אם מדובר בשינויים קטנים מאוד בעיצוב, בכל מקרה מומלץ לערב בתהליך את כל דיירי הבית. באופן כזה ניתן למנוע ויכוחים מיותרים בעתיד.

משחק עם התאורה​

לא אחת ניתן ליצור שינוי דרמטי מאוד באווירה מבלי לשנות דבר וחצי דבר בעיצוב הבית זולת התאורה. שינוי מקורות האור, הטמנת גופי תאורה נסתרים והחלפת גופי התאורה הגדולים בספוטים ממוקדים יכולים לחולל שינוי של ממש בעיצוב, גם מבלי להחליף ולו אריח אחד.

החליפו רהיט או שניים​

עיצוב הבית יכול גם לכלול בעיקר החלפת רהיטים. למעשה די בהחלפת מערכת הישיבה בסלון כדי לשנות כליל את מראה החלל.

פנקו את הקירות שלכם​

נסו לצבוע קיר אחד בלבד בצבע שיהווה קונטרסט לצבעים של שאר הקירות בחלל ונסו לראות כיצד אתם מרגישים עם השינוי. אחד היתרונות של עיצוב באמצעות שינויי צבע הוא שזוהי דרך זולה ומהירה מאוד לחולל שינוי משמעותי, אך עם זאת הפיך.

הכניסו אור לחיים שלכם

​שינוי משמעותי נוסף ניתן להשיג באמצעות הגדלת החלונות, בעיקר בחלל המרכזי בבית.

נצלו את הגבס​

הגבס מאפשר לבצע שינויים משמעותיים בעיצוב כמו חלוקת חדרים וכן להוסיף אלמנטים גדולים (כמו מזנון גבס למשל או נישות ייעודיות בקירות) תוך השקעה מינימלית של זמן, כסף ואנרגיה.

הביטו לרצפה

קשה להאמין איזה שינוי משמעותי ניתן לחולל פשוט באמצעות החלפת הריצוף. לעתים אפילו די בהתקנת מספר מרצפות דקורטיביות בעלות מראה שונה כדי להעיר לחיים את כל הרצפה.