תכנון בית פרטי 140 מ"ר


תכנון בית פרטי 140 מעיצוב של בית הוא תמיד אתגר מרגש וכשמדובר בנושא כמו בתכנון בית פרטי 140 מר, האתגר הוא אפילו מורכב יותר. החלל הגדול מזמן אפשרויות כמעט בלתי נדלות מבחינת עיצוב, ריהוט ותאורה ועם זאת יש להקפיד כי כל חדרי הבית "יתכתבו" זה עם זה ויהוו יחידה אחת שלמה והרמונית המשרה אווירה ייחודית.

ראשית מתחילים מהבסיס

כל תכנון של בית פרטי וגם כל סוג אחר של בית, צריך להתחיל מהדבר הבסיסי ביותר, פשוטו כמשמעו – הריצוף. אנשים שעומדים בפני תכנון בית פרטי ותהליך של עיצוב פנים, מופתעים לפעמים לגלות כמה חשיבות יש לריצוף וכמה הוא משפיע על האווירה ואפילו על התחושה של גודל החדר.

יש כיום סגנונות רבים של ריצוף לבחור מביניהם - ריצוף דמוי עץ, ריצוף בטון, ריצוף מבריק ועוד סוגים רבים נוספים. יש להתאים את הריצוף לטעם האישי של כל בעל נכס, כמו גם לטרנדים השולטים בתחום ולקו העיצוב כולו.

תכנון בית פרטי באמצעות ריהוט

אחד הנדבכים החשובים ביותר של תכנון בית פרטי 140 מר, הוא בחירת הריהוט. החשיבות של ריהוט היא כל כך גדולה שלפעמים אפילו שינוי קטן עושה הבדל גדול. ספה ישנה שמוחלפת בפינת ישיבה מהודרת במראה חדשני, יכולה לתת את הטון לעיצוב כולו. לזאת מוסיפים פתרונות ישיבה כמו כסאות מעוצבים, כורסאות, הדומים ועוד – כולם צריכים להיות פרקטיים ונוחים מצד אחד ואסתטיים ומרשימים מצד שני.

לקבל החלטות מאירות עיניים

אחת ההחלטות החשובות ביותר הנוגעות לנושא של תכנון בית פרטי, הוא נושא התאורה. באופן אידיאלי, בית מעוצב צריך לכלול שפע של תאורה טבעית לצד פתרונות תאורה מלאכותיים. הנושא של גופי תאורה הוא אחד מהחשובים ביותר בתחום של עיצוב פנים וכתוצאה מכך ההיצע בתחום הוא עצום וכולל מבחר בלתי נדלה של סגנונות, צורות וגדלים.

מעצב פנים מקצועי יוכל לכוון ולייעץ לגבי גופי התאורה המתאימים ביותר בתהליך של תכנון בית פרטי 140 מר, שדורש לא מעט פתרונות תאורה מסוגננים עבור המרחב הגדול.

לתת לקירות לדבר

עוד היבט חשוב בתחום של תכנון בית פרטי, הוא הקירות. אלו אמורים להיות גם מרשימים ואסתטיים וגם לספק תחושה נעימה ואינטימית. יש כמה פתרונות לעיצוב קירות, כמו טפטים דקורטיביים וצבעים הנעים בין לבן קלאסי לגוונים מלאי תעוזה. בכל מקרה, אפשר לעצב את כל קירות הבית באותו סגנון או לשנות אותם מחדר לחדר.

כותב המאמר: צבעי מקצועי מצוות הצבעים של תצבע לי