מה זה עיצוב ואדריכלות פנים ומה הקשר בין עיצוב ואדריכלות?


מה זה עיצוב ואדריכלות פניםקיים קשר ברור בין עיצוב ואדריכלות פנים הנובע מהגדרת התפקיד של כל אחד מאנשי המקצוע. ראשית, אדריכל אחראי על השלד של הבית ולכן הוא מתמחה בתכנון המבנה החיצוני, חלוקת החלל והפרדה בין החדרים. לעומתו, מעצב פנים מתמחה בעיצוב חלל הפנים עצמו ותפקידו לשים דגש על הפרטים הקטנים כמו צבעים, חומרים, מרקמים, פתרונות אחסון, גופי תאורה וכדומה. שנית, אדריכל לא יכול לבצע את תפקידו ללא מעצב פנים, ולהיפך. אלו שני צדדים של אותו מטבע ושירותים המשלימים אחד את השני בבתים ודירות.

מבחינת הסמכה, תהליך ההכשרה של אדריכל שונה במעט מהתהליך שאותו עובר מעצב פנים. אדריכל נדרש להכיר את האופן בו מבצעים תכניות בנייה ועומדים בתקני הנדסה מחמירים. מעצב פנים מתמקד באלמנטים דקורטיביים ועליו להיות בקיא בטרנדים האחרונים בתחום העיצוב.

למה כדאי לתאם שירותי עיצוב ואדריכלות פנים?

הקשר בין עיצוב ואדריכלות פנים מחדד את היתרון של פנייה לאנשי מקצוע המרכזים את כל העבודות במקום אחד עם הסמכה. במילים אחרות, עדיף תמיד לפנות לאדריכל שהוא גם מעצב פנים ולא להפריד בין ההתמחויות. כך נהנים ממגוון יתרונות:

א. חיסכון בזמן – אדריכל שהוא גם מעצב פנים יחסוך ללקוח את הזמן הדרוש לתיאום פגישות עם אנשים שונים. הוא יאפשר לו לבצע שינויים בזמן אמת ולעמוד בלוח הזמנים שנקבע מראש.

ב. חיסכון בכסף – פגישת ייעוץ עם אנשי מקצוע המחזיקים בהכשרה של אדריכלות ועיצוב פנים תבטיח חיסכון כספי של אלפי שקלים. כל פגישת ייעוץ עולה 200-600 ש"ח וחבל לשאת בהוצאות כפולות על שירות דומה.

ג. רמת ביצוע – אדריכל שמבצע את עיצוב הפנים של חלל הבית יבטיח ביצוע ברמה הגבוהה ביותר. הוא יזהה בזמן בעיות פוטנציאליות, יפתור קשיים ויתאם את השירות מול בעלי מלאכה ואנשי מקצוע הקשורים לתשתית החשמל, האינסטלציה, המים ועוד.

לסיכום, אי אפשר להתעלם מהקשר הברור בין עיצוב ואדריכלות פנים. הקשר הזה פועל לטובת לקוחות שמנצלים אותו נכון וכדאי לתאם שירות עיצוב ואדריכלות תחת קורת גג אחת.