מהו עיצוב מודרני


מהו עיצוב מודרני  בבואם של מעצבי פנים לתכנן עיצוב לבית מסוים, נלקחים בחשבון מרכיבים רבים עליהם ניתנת הדעת ואשר מכתיבים את הבחירות וההחלטות המתקבלות בסופו של דבר, החל מהכרה והתחשבות ברצונותיו וצרכיו של בעל הבית וכלה במאפייניו הטכניים של המבנה עצמו. עבודת העיצוב משלבת בין מתן מענה עיצובי המתבטא בנראות, ומתן מענה פרקטי המשפיע על אופן ההתנהלות בבית ומתבטא בעיקר בתכנון חלוקת החלל ושימוש באלמנטים שונים.

תהליך התכנון מובנה וזאת על מנת להעניק את השירות הטוב והמדויק ביותר. בטרם הכנת הסקיצות מתקיימת שיחת היכרות מעמיקה בין המתכנן/ת לבין בעלי הבית אשר נשאלים לרצונותיהם, חלומותיהם, אופיים, טעמם העיצובי וכל פרט שיוכל לסייע בהתאמת העיצוב באופן אישי. לעיתים קרובות אנשים הנשאלים לטעמם יביעו קושי בהגדרת הסגנון העיצובי המועדף עליהם וכאן נכנסים מקצועיותם וניסיונם של מעצבי ומעצבות הפנים אשר יודעים לתרגם את כל הנאמר לכדי סגנון מסוים ולעיצוב הרמוני. מלבד זאת, באופן טבעי, יש לכל מתכנן נטייה לסגנונות מסוימים ולכן גם במובן הזה צריכה להתקיים התאמה בין בעלי הבית למתכנן/ת.
 

מהו סגנון עיצוב

 
כאשר מגדירים את הסגנון העיצובי לבית, אין מדובר רק במילים והגדרות מילוליות אלא בשילוב מרכיבי תכנון שונים אשר  יוצרים יחדיו אווירה מסוימת המשפיעה באופן ישיר על התחושות והרגשות של בעלי הבית. במרכיבי התכנון הכוונה היא לשימוש בחומרים מסוימים, גוונים, אלמנטים דקורטיביים, ריהוט, תאורה וכדומה. קיימים סגנונות מסוימים שקל להגדירם וכאלה שפחות ואשר מהווים שילוב של סגנונות. דוגמה לשני סגנונות שונים: הסגנון הכפרי המאופיין בחומרים טבעיים, צבעים חמים ושימוש בטקסטיל רך המעניק תחושה של הכלה ונינוחות. זאת לעומת הסגנון התעשייתי המאופיין בחומרים קרים ובשימוש באלמנטים ומערכות חשופים המעניק יותר תחושה של נוקשות. 
 

עיצוב מודרני

 
אחד מן הסגנונות הנפוצים והמקובלים בשנים האחרונות הינו הסגנון המודרני. עיצוב מודרני לבית יתבטא בניקיון עיצובי, בשילוב קווים ישרים, במיעוט פריטים ואלמנטים קישוטיים, כלומר פשטות עיצובית. ניתן להעניק הן תחושה חמה והן קרה באמצעות סגנון זה. לפיכך עיצוב פנים בית מודרני הינו שכיח וכזה המאפשר לאנשים רבים לחוש בו בנח.   מחוברים לסגנון העיצוב המודרני או אולי לסגנונות עיצוביים אחרים? רוצים לשלב אחד מהם בבית שלכם וזקוקים לסיוע של מומחה בתחום? ענבל ברקוביץ, מעצבת ואדריכלית פנים, תשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את המענה הנכון עבורכם. לסקירת כלל השירותים שהיא מציעה, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, צרו קשר ב – 050-5960962