טיפים להום סטיילינג נכון


טיפים להום סטיילינג נכוןמה עוד לא נכתב על התפתחות עיצוב הפנים בישראל של השנים האחרונות?! ממציאות שבה דובר בעיקר על בנייה ופונקציונליות כאשר נושא עיצוב הפנים היה שמור לעשירים בלבד, למציאות של היום שבה העיצוב הפנימי של חללי מגורים, עבודה ומסחר הינו מרכיב אינטגרלי ומהותי ביצירת סביבה נעימה ומתאימה לשימושיה. עולם עיצוב הפנים מציע אינספור אפשרויות וסגנונות והוא באמת עולם ומלואו (אבל אנחנו בסטודיו ענבל ברקוביץ בהחלט לא אובייקטיביים). כיום ניתן לשמוע רבות את המונח הום סטיילינג, מונח מקסים הטומן בחובו שפע ויזואלי, אסתטי ופרקטי אדיר. נסביר על מונח טרנדי זה וניתן לכם כמה טיפים כלליים לסטיילינג מוצלח ונכון של ביתכם.

מה זה בכלל הום סטיילינג?

המונח מגיע כמובן מאנגלית – Home Styling – ומשמעותו המילולית הישירה בעברית היא עיצוב הבית או הלבשת הבית. הכוונה למכלול הפעולות, התהליכים והחפצים אשר יוצרים את הסגנון הוויזואלי והאסתטי הייחודי של הבית. במידה רבה, סטיילינג של הבית הוא לקחת את עולם עיצוב הפנים צעד אחד הלאה מבחינה אסתטית וסגנונית ויצירה של תמונה הוליסטית ואישית יותר שלכם ושל סביבת המגורים שאתם מחפשים.

הום סטיילינג הוא עיצוב פנים חכם ומתקדם, השואב אלמנטים של אדריכלות פנים, אמנות, אסתטיקה וכמובן עם המון התאמה אישית בכל פרויקט וכל חלל מגורים. לרוב, ובניגוד לאדריכלות פנים מלאה, הלבשת הבית תכלול בעיקר דגש על ההיבטים האסתטיים והמעוצבים של חלל המגורים ופחות עיסוק בהיבטים הנדסיים כמו שבירת קירות, שינויי תשתית וכיוצא באלו.

1.הפיקו את המרב מהחלל העומד לרשותכם: הכוונה בהמלצה כללית זו היא בעיקר לגבי חללי מגורים קטנים יחסית. באמצעות טכניקות מתאימות וחומרים נכונים ניתן ליצור תחושת מרחב גם בחלל קטן. למשל ע"י שימוש בצבעים בהירים לקירות, התקנת מראות, תאורה נכונה וכו'.

2.השראה נקייה ואישית: כשאתם ניגשים לפרויקט הום סטיילינג עצמאי, נסו להגיע אליו לאחר שגיבשתם לעצמכם השראה נקייה וטובה של התחום. עיברו על מגזיני עיצוב, אתרים, בקרו אצל חברים שעשו פרויקט דומה וכן הלאה כך שתבינו יותר טוב מה אתם רוצים ומחפשים.

3.לפעמים נגיעות קטנות עושות הבדל ענק: לא הכול חייב להיות בגדול ויקר מאוד. במקרים רבים נגיעה אישית או שונה יכולה ליצור הבדל אסתטי אדיר. זה ההבדל בין עיצוב פנים עם נשמה לעיצוב מפס ייצור!

4.הימנעו מבלגאן ויזואלי מיותר: הכוונה היא למשל להימנע משילובי צבעים רבים מדי, שילוב של יותר מדי סגנונות כך שהעיצוב כבר לא אקלקטי אלא כאוטי וכן הלאה. הסביבה צריכה להיות נעימה ומתאימה לכם, אז אל תגזימו.

5.התאימו את העיצוב אליכם ולא אתכם לעיצוב: הטיפ הכי חשוב לגבי הום סטיילינג הוא ככל הנראה שעליכם להתאים את העיצוב אליכם ולא אתכם לעיצוב. בסופו של דבר אתם חיים בבית וצריכים ליהנות מכל רגע. העיצוב צריך להתאים לכם אסתטית וסגנונית אך גם פרקטית כמובן.

הום סטיילינג נכון רק עם ענבל ברקוביץ'

אם אתם מעוניינים בסיוע בכל הקשור להום סטיילינג ועיצוב הבית – אצלנו בסטודיו ענבל ברקוביץ אדריכלות ועיצוב פנים תקבלו את כל התשובות. צרו עמנו קשר בטלפון 050-5960962 או דרך דף "צור קשר" באתר.