עיצוב פנים הבית – סלון, מטבח, מקלחת וחדר שינה


חלל הפניםחלל הפנים משפיע באופן ישיר על איכות החיים. כדאי להשקיע בעיצוב של חלל הפנים ולשים לב בעיקר לחדרים הבאים:

  • עיצוב פנים לסלון – הייחודיות של הסלון באה לידי ביטוי בכך שהוא משרת גם את בעלי הבית וגם את האורחים. יש להשקיע בעיצוב של סלון פונקציונאלי ולהתחיל מהספה. כדאי לאסוף מידות כדי למנוע צפיפות, לשלב בין אלמנטים דקורטיביים על הקירות ולהשתמש במדפים על מנת לחסוך מקום.
  • עיצוב פנים למטבח – את חלל הפנים של המטבח מעצבים בעיקר לפי הטעם האישי. מי שאוהב לבשל צריך לפנות לעצמו מקום על הכיריים, ליד התנור ועל הגז. אחרים יכולים להשתמש במטבח על מנת לארח חברים ולעצב אותו עם אי מרכזי.
  • עיצוב פנים למקלחת – חלק ניכר מהתקציב עבור עיצוב פנים הבית מוקצה לטובת המקלחת. כדאי לברר על הבדלים בין מקלחונים, אמבטיון או אמבטיה ולשלב בין מוצרי פרזול וזכוכית. את המקלחת מעצבים תוך הקפדה על סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות וגם על ידי שימוש באביזרי בטיחות למניעת החלקה.
  • עיצוב פנים לחדר שינה – על טעם וריח אין מה להתווכח ולכן קשה למצוא שני חדרי שינה שנראים אותו דבר. יחד עם זאת, בתוך הבית ניתן לבחור קו דקורטיבי אחיד המלווה את חדרי השינה של ההורים והילדים. הריהוט המרכזי בחדר השינה כולל כמובן את המיטה, אך כדאי להביא בחשבון יתרונות של שידה, נורת קריאה, ארון ומסך טלוויזיה.

דגשים לבחירת פריטים בקנייה ראשונה

הקושי העיקרי במהלך עיצוב פנים הבית הוא לבחור את הפריטים בקנייה הראשונה. ההיצע עשוי לבלבל את מי שאינו בקיא בתחום, לכן עדיף להגיע לאולם התצוגה לאחר הגדרה מסודרת של צרכים. בקנייה הראשונה רצוי לתת עדיפות לפריטים חיוניים: כסאות, שולחנות, מיטה, מדפים וארונות. לאחר מכן ניתן להתרשם מקטלוג עיצוב פנים ולשאוב השראה לפריטים נוספים, כמו וילונות, מנורות, פסלים או תמונות.

לסיכום, נסו לחשוב מחוץ לקופסא במהלך עיצוב פנים הבית. עם זאת, שימו לב להבדלים בין החדרים והשקיעו זמן בבחירת פריטים בקנייה ראשונה.