עיצוב הבית על פי תורת פאנג שוואי


עיצוב הבית על פי תורת פאנג שוואיעיצוב פנים יכול להיות מבוצע על ידי אנשי מקצוע בשורה ארוכה של שיטות. אלו לדוגמא העקרונות המנחים של עיצוב הבית על פי תורת פאנג שוואי:

א. יצירת הרמוניה – הכלל החשוב ביותר בתורת פאנג שוואי הוא ליצור הרמוניה בין החללים השונים בבית, בדירה או במשרד. את ההרמוניה יוצרים עם תליית וילונות יפים על חלונות המשקיפים לנוף לא הרמוני, או בעזרת יצירת חיץ בין הסביבה הפנימית לבין חלל החוץ, הגינה או החצר. הרמוניה היא גם פונקציה של מניעת חסימת אור ושימוש בצמחיה או בד כדי לעגל את פינות הבית והרהיטים.

ב. עומס – עיצוב פנים מושתת רובו ככולו על מניעת עומס. העיקרון הזה נשמר גם בתורת הפאנג שוואי, בין היתר באמצעות זריקת חפצים לא תקינים. מעצבים מקצועיים ממליצים במקביל להימנע מהעמסה של פריטים רבים, מוצרי חשמל או מיקום המיטה מול הדלת.

ג. סלון ופינת אוכל – כל מעצב מנוסה יודע שהסלון ופינת האוכל הם החדרים המרכזיים בבית. אלו החדרים המשמשים את בני הבית והאורחים מסביב לשעון, גם בשגרה וגם בחופשים. כדי לעצב את החדרים הללו על פי תורת פאנג שוואי יש ליצור איזון בין האלמנטים עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. חשוב לתכנן סלון שיהיה נוח ולתלות תמונות מרגיעות בפינת האוכל.

היתרונות של עיצוב פנים – פאנג שוואי מקצועי

עיצוב הבית על פי תורת פאנג שוואי הוא רק דוגמא אחת ליתרונות של עיצוב פנים מקצועי. בסופו של דבר, רוב בעלי הבתים לא יכולים לעצב את חלל הפנים או החוץ לבדם. יש צורך ברקע, מיומנות, ידע וניסיון על מנת לשמור על הרמוניה ולהגיע לתוצאות הרצויות. התייעצות עם מעצב פנים היא הוצאה משתלמת בטווח הקצר והארוך. מעצב ברמה גבוהה יכול להעלות את הערך של הנכס ולהשביח אותו.

עיצוב פנים אחראי על איכות החיים במקום הכי חשוב עבורנו. מי שרוצה ליהנות בכל פעם שהוא נכנס לבית חייב להשקיע בעיצוב מן הסוג הזה. בנוסף, הוא יכול לבחור בין תורת פאנג שוואי לבין שיטות רבות אחרות.