הכול על עיצוב המשרד


עיצוב המשרד  | עיצוב פנים | ענבל ברקוביץלרשימת הפרוייקטים של ענבל ברקוביץ

כשניגשים לעצב משרד ישנם מספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון כמו הציפייה  לערך מוסף ממקום העבודה  שינוי שחלחל מחברות הי-טק שמשקיעות כספים כמעט בלתי מוגבלים בשדרוג מקום העבודה והרצון שהעובדים ישהו במקום העבודה שעות ארוכות והרצון למצב את החברה כחברה יוקרתית שטוב לעבוד בה הביא לשינוי מהותי בראייה של עיצוב המשרד.

המשרד  אמור להיות הבית השני לעובדים ולהנהלה,  מקום בו יבלו את מרבית יומם ולכן ישנה חשיבות מרובה להפוך את יומם לנעים יותר , מעניין  יותר, מעורר מוטיבציה ורצון להשתייך לחברה ובנוסף  להפוך את חללי המשרד במידת האפשר על ידי שינויים  מעטים לקפסולות בהם העובדים יוכלו לעבוד  בבטחה בקבוצות קטנות ברוח הימים הללו. 

בתכנון המשרד נשים דגש על חלוקה  לאזורים המוגדרים לעבודה אישית כמו חדרי מנהלים , אזורים פתוחים המותאמים לעבודת צוות, אזורי פנאי ומנוחה, חדרי ישיבות צוות והנהלה , אזור המטבח  וחדר אוכל  , אזור  open space 

על מנת לגרום למשרד להראות כפי שאתם חולמים ומצפים יש מעצבת או מעצב מומחים בתחום שייעצו ,יתכננו , ייבחרו וילוו אותכם לארוך כל התהליך וישימו את החותם שלהם במשרד. 

עיצוב המשרד נמדד קודם כל  במענה לצורכי הלקוח, ברמת היצירתיות , החשיבה מחוץ לקופסא ניצול המרחב, בסוג חומרי הגלם ייעשה שימוש בפרויקט ,מה שאומר שהאלמנטים השונים שייעשה בהם שימוש יהיו מחומרי גלם איכותיים שישדרו סטייל ויוקרה וישתלבו אחד בשני תוך יצירת הרמוניה וסביבת עבודה נעימה. 

עיצוב המשרד – טיפים חשובים

הנה כמה טיפים על עיצוב המשרד. הדבר הראשון הוא חשיבה על האוירה,  נעימה ומזמינה והעיצוב הוא זה שיגרום לזה לקרות. טיפ נוסף הוא הגבלת הצבעוניות. צבע אומנם מוסיף לא מעט אבל ממש לא כדאי להגזים ובמשרדים צבעים עדינים יתאימו יותר. מומלץ לבחור מספר צבעים שיתנו את הטון העיקרי. חשוב להיות פתוחים לרעיונות ולא להתקבע על סטייל כלשהוא, וחשוב שתהיה הרמוניה בין הצבעים, האלמנטים השונים ובין הריהוט כולו. 

עיצוב בהתאם לצרכים

לכל משרד יש את האופי שלו ואת הצרכים שלו. משרד אחד לא דומה לאחר וצריך לקחת את זה בחשבון כשעומדים לעצב. לפני שמתחילים לעצב חשוב לדעת מי הם העובדים במשרד ומהו האופי שלו, מהן שעות העבודה ומהי עיקר הפעילות. עוד פרמטר חשוב מאוד בכל מה שנוגע לאופי המשרד הוא עד כמה לקוחת עוברים במשרד הזה, מה שאומר האם המשרד הוא בעיקר לעובדים או שיש בו גם תעבורה של כאלו שצריך גם להם לגרום לתחושה נעימה. 

אבל מעל לכל, עיצוב המשרד צריך להתבצע על ידי איש או אשת מקצוע עם ניסיון בתחום ואם אתם מחפשים אחת כזו, המשרד של ענבל ברקוביץ היא מי שאתם מחפשים.